Ο όμορφος Νέαρχος μεθορμίζει στο λιμανάκι του Αθηνιού της Σαντορίνης. Η όμορφη δανέζικη σιλουέτα του κοσμεί τον κόλπο του νησιού, καθώς έρχεται αργά-αργά περιμένοντας τα ταχύπλοα να αναχωρήσουν και να παραχωρήσουν τη θέση τους στο ντόκο. Με Πλοίαρχο τον Cpt Φώτη Λαμπρινό στη γέφυρα και Α’ Μηχανικό τον Μαστρό Εμμανουήλ Βολακάκη στις μηχανές, ο “ΝΕΑΡΧΟΣ„ θυμίζει άλλες εποχές, μακρινές πια για την Ακτοπλοΐα μας!
Για το arxipelagos.com
Σίμος Μιχάλογλου
Μοντάζ-επεξεργασία: Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος