Με την κάμερα του arxipelagos.com καταγράψαμε την προσέγγιση του Ε/Γ-Ο/Γ Ταχύπλοου Καταμαράν «NAXOS JET» στο λιμάνι της Τήνου και τη μανούβρα του Πλοιάρχου του, Cpt Μιχάλη Βάλβη, μέσα από τη Γέφυρα του σκάφους.
![](https://arxipelagos.gr/wp-content/uploads/2018/12/Cpt-%CE%9C%CE%B9%CF%87%CE%AC%CE%BB%CE%B7%CF%82-%CE%92%CE%AC%CE%BB%CE%B2%CE%B7%CF%82-300x225.jpg)
Το Ταχύπλοο της SEAJETS εξυπηρετεί τη γραμμή ΡΑΦΗΝΑ – ΑΝΔΡΟΣ – ΤΗΝΟΣ – ΜΥΚΟΝΟΣ – ΠΑΡΟΣ – ΝΑΞΟΣ και είχαμε την ευκαιρία να ταξιδέψουμε μαζί του για να σας το παρουσιάσουμε μέσα από ένα μικρό αφιέρωμα, που θα δημοσιεύσουμε μέσα στις επόμενες ημέρες!
Κάμερα: Σίμος Μιχάλογλου
Μοντάζ: Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος