Από το Φεβρουάριο βρίσκεται στο χώρο των Νέων Ελληνικών Ναυπηγείων του Ομίλου Σπανόπουλου στα Αμπελάκια της Σαλαμίνας, όπου και πραγματοποίησε το δεξαμενισμό του, το Ε/Γ Ταχύπλοο Καταμαράν «Super Cat».
Η μία από τις φετινές αγορές της GOLDEN STAR FERRIES, περιμένει το νέο της ρόλο στην Ακτοπλοΐα, καθώς η καλοκαιρινή περίοδος πλησιάζει.
Να υπενθυμίσουμε πως ήδη έχει πάρει το «πράσινο φως» από την πρόσφατη συνεδρίαση του Συμβουλίου Ακτοπλοϊκών Συγκοινωνιών, για δρομολόγηση στις Κυκλάδες με αναχωρήσεις από το λιμάνι του Πειραιά στις 10 το πρωί.