Στο πρόσφατο ταξίδι μας στην Ιταλία με τον πρωταθλητή της Anek Lines, H/S/F Olympic Champion, καταγράψαμε σε βίντεο υψηλής ανάλυσης 4Κ, τις αφίξεις στα λιμάνια της γραμμής όπου εξυπηρετεί το πλοίο, Πάτρα – Ηγουμενίτσα – Ανκόνα. Να σημειώσουμε ότι με τη βοήθεια της κάμερας 360°, η οποία καταγράφει σφαιρικό βίντεο, η περιήγηση στο χώρο της γέφυρας γίνεται περισσότερο ρεαλιστική.
![](https://arxipelagos.gr/wp-content/uploads/2022/07/Olympic-Champion-%CE%91%CF%86%CE%AF%CE%BE%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CE%BB%CE%B9%CE%BC%CE%AC%CE%BD%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%B7-%CE%B3%CE%AD%CF%86%CF%85%CF%81%CE%B1-Video-2-1024x683.jpg)
Έτσι μέσα από τα εντυπωσιακά βίντεο έχετε την ευκαιρία να παρακολουθήσετε από κοντά, τους χειρισμούς πρόσδεσης του πλοίου, από τον Πλοίαρχο Cpt Γιώργο Τακόγλου.
Δείτε τα βίντεο:
α) Άφιξη στο λιμάνι της Ανκόνας:
β) Άφιξη στο λιμάνι της Ηγουμενίτσας:
γ) Άφιξη στο λιμάνι της Πάτρας:
κάμερα: Σίμος Μιχάλογλου
χειρισμός κάμερας 360°: Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος
μοντάζ – επεξεργασία βίντεο: Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος
Δείτε σχετικό άρθρο: Τη συνέντευξη του Πλοιάρχου Cpt Γιώργου Τακόγλου