Σε δοκιμαστικό πλου στο Σαρωνικό βρίσκεται αυτή την ώρα το Ε/Γ-Ο/Γ Aqua Blue. Το πλοίο της Seajets θα ξεκινήσει επίσημα τα νέα του δρομολόγια την προσεχή Παρασκευή 6 Μαρτίου από Λαύριο για Άγιο Ευστράτιο, Μύρινα και Καβάλα. Αξίζει να σημειωθεί ότι υπάρχουν πιθανότητες το πλοίο να πραγματοποιήσει ταξίδι και την αυριανή μέρα.
![Aqua Blue Δοκιμαστικό αυτή την ώρα](https://arxipelagos.gr/wp-content/uploads/2020/03/Aqua-Blue-Δοκιμαστικό-αυτή-την-ώρα.jpg)
Το Αρχιπέλαγος είναι η μεγαλύτερη ναυτιλιακή πύλη ενημέρωσης στην Ελλάδα. Με χιλιάδες αναγνώστες καθημερινά από όλο τον κόσμο και εκατοντάδες αναδημοσιεύσεις. Στηρίζουμε την ναυτιλία μας , στηρίζουμε την Ελλάδα.