Σήμερα το πρωί το catamaran ταχύπλοο Ε/Γ-Ο/Γ Highspeed 4, οδηγήθηκε στα Νέα Ελληνικά Ναυπηγεία του Ομίλου Σπανόπουλου στη Σαλαμίνα και ανέβηκε στην πλωτή δεξαμενή, για την εκτέλεση του ετήσιου δεξαμενισμού.
Οι φακοί του Arxipelagos κατέγραψαν καρέ – καρέ την εντυπωσιακή διαδικασία εισόδου και ανέλκυσης του ταχύπλοου της Hellenic Seaways του Ομίλου Attica, μέσα στην πλωτή δεξαμενή του Spanopoulos Group.
Το Highspeed 4 αναμένεται να ξεκινήσει δρομολόγια μεταξύ Ηρακλείου – Σαντορίνης – Κυκλάδων τη φετινή θερινή περίοδο, πιθανόν από τις 28 Μαΐου.
Δείτε το βίντεο:
Δείτε σε 360° :