Στη ναυπηγοεπισκευαστική ζώνη του Περάματος μεθόρμισε σήμερα πριν απο λιγο το Ε/Γ-Ο/Γ «ΑΡΙΑΔΝΗ» από το λιμάνι του Πειραιά, με τη βοήθεια Ρυμουλκών του Ομίλου Σπανόπουλου.
Το γιαπωνέζικο σκαρί του 1996 της HELLENIC SEAWAYS αναμένεται να πραγματοποιήσει τον ετήσιο δεξαμενισμό στη μεγάλη πλωτή δεξαμενή του ΟΛΠ στο Πέραμα από τις 26 Φεβρουαρίου έως τις 11 Μαρτίου. Όσον αφορά τη φετινή σεζόν, οι πληροφορίες μιλούν για δρομολόγηση στην Ιταλία, αλλά ναύλωση από διαφορετική εταιρεία. Ο χρόνος θα δείξει!