Απογοητευτικό για ακόμη μια χρονιά το πρόγραμμα της Cunard όσον αφορά τη χώρα μας αφού η εταιρεία έχει περιορίσει στο ελάχιστο της αφίξεις της ενώ τα τελευταία 4 χρόνια δεν υπάρχει πλέον πλοίο της στην ανατολική Μεσόγειο για όλην τη σεζόν. Ίσως με την παραλαβή της νέας Βασίλισσας το φθινόπωρο του ’22 να βελτιωθεί η κατάσταση τη σεζόν του ’23.
Για το 2022, αναμένουμε και τις 3 Βασίλισσες στα νερά μας σε 3 διαφορετικούς προορισμούς.
Η Queen Mary 2 αναμένεται να καταπλεύσει στον Πειραιά στις 17/1/22 κατά τη διάρκεια της Παγκόσμιας Κρουαζιέρας της.
Η Queen Victoria θα πραγματοποιήσει μια πολυήμερη κρουαζιέρα στην Αδριατική το φθινόπωρο κατά την οποία θα επισκεφτεί μόνο την Κέρκυρα στις 22/9/22.
Τέλος, μετά από 4 χρόνια, θα ξαναδούμε τη Queen Elizabeth στο Αιγαίο, συγκεκριμένα στις 13/10 στο Ηράκλειο κατά την μετεγκατάσταση της από τη Μεσόγειο στην Αυστραλία.
![](https://arxipelagos.gr/wp-content/uploads/2021/03/Πρόγραμμα-Cunard-2022.jpg)