Η βρετανική Ambaasor Cruise Line ανακοίνωσε το πρόγραμμά της για το 2025 με μόλις μια κρουαζιέρα να αφορά την Ελλάδα. Η εταιρεία δε συνηθίζει να ταξιδεύει τακτικά στα μέρη μας, κυρίως επειδή έχει ως μόνιμη βάση το λιμάνι του Tilbury.
Έτσι, το Ambience κατά την πολυήμερη κρουαζιέρα του στην ανατολική Μεσόγειο θα καταπλεύσει στο Αργοστόλι στις 19/5, την Κέρκυρα στις 20/5, τη Ρόδο στις 22/5 και τα Χανιά στις 27/5/25.
![Πρόγραμμα Ambassador Cruise Line 2025](https://arxipelagos.gr/wp-content/uploads/2024/03/Πρόγραμμα-Ambassador-Cruise-Line-2025.jpg)