Η Silversea Cruises παρέλαβε το δεύτερο νεότευκτο της πλοίο από τα ναυπηγεία Fincantieri Ancona. Το Silver Moon είναι πλέον έτοιμο αλλά δε θα ταξιδέψει μέχρι και τον Ιανουάριο ή τουλάχιστον μέχρι να επιτραπούν οι κρουαζιέρες στην Καραϊβική. Την επόμενη σεζόν το πλοίο αναμένεται να ταξιδεύει στη Μεσόγειο και θα το δούμε και στην Ελλάδα.
Η εταιρεία έχει παραγγείλει και τρίτο πλοίο στα ιταλικά ναυπηγεία που θα ονομαστεί Silver Dawn και θα παραδοθεί το φθινόπωρο του ’21.
![](https://arxipelagos.gr/wp-content/uploads/2020/10/Παραδόθηκε-το-Silver-Moon.jpg)