Με τη βοήθεια ρυμουλκών ανέβηκε σήμερα στη μεγάλη πλωτή δεξαμενή του ΟΛΠ στο Πέραμα, το Ε/Γ-Ο/Γ «Golden Bridge», το οποίο βρισκόταν στη ναυπηγοεπισκευαστική ζώνη του Περάματος από τις 26 Νοεμβρίου.
![](https://arxipelagos.gr/wp-content/uploads/2019/01/Cpt-%CE%93%CE%99%CE%91%CE%9D%CE%9D%CE%97%CE%A3-%CE%92%CE%9F%CE%A5%CE%A4%CE%A3%CE%95%CE%9B%CE%91%CE%9A%CE%9F%CE%A3-%CE%A0%CE%9B%CE%9F%CE%99%CE%91%CE%A1%CE%A7%CE%9F%CE%A3-12.jpg)
Το γιαπωνέζικο σκαρί της A-Ships Management της οικογένειας Αρκουμάνη έχει ήδη συμφωνηθεί να ναυλωθεί στην ισπανική FRS Iberia και θα δρομολογηθεί στη γραμμή Motril – Melilla από τον προσεχή Μάϊο. Πλοίαρχος του είναι ο Cpt Γιάννης Βουτσελάκος