Στην Ε1 στο λιμάνι του Πειραιά βρίσκεται δεμένο από το μεσημέρι το Ε/Γ-Ο/Γ «Blue Star Delos», του οποίου ολοκληρώθηκε ο δεξαμενισμός στα Ναυπηγεία της Ελευσίνας που είχε ξεκινήσει από τις 23 Μαρτίου.
Το κορεάτικο σκαρί του 2011 της Blue Star Ferries, θα ξεκινήσει ξανά τις δρομολογιακές του υποχρεώσεις από την προσεχή Κυριακή 1 Απριλίου, στη γραμμή ΠΕΙΡΑΙΑΣ – ΠΑΡΟΣ – ΝΑΞΟΣ – ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ με το γνωστό πρωϊνό δρομολόγιό του.