Ίσως είναι η πρώτη φορά που μεγάλα ταχύπλοα ταξιδεύουν στο Αιγαίο και το μήνα Νοέμβριο, καθώς τα καταμαράν Ε/Γ-Ο/Γ ταχύπλοα της Seajets, τα Power Jet και Champion Jet 2 πήραν παράταση στα δρομολόγιά τους μέχρι τις 30 Νοεμβρίου.
Έτσι το Power Jet θα εκτελεί το δρομολόγιο Πειραιάς – Σέριφος – Σίφνος – Μήλος κάθε Τρίτη, Πέμπτη, Σάββατο και Κυριακή, ενώ καθημερινά θα εξυπηρετεί και το Champion Jet 2 από Πειραιά για Σύρο – Μύκονο – Νάξο – Σαντορίνη.
Τέλος αξίζει να σημειωθεί ότι υπάρχει πιθανότητα παράτασης των δρομολογίων των ταχυπλόων της Seajets και το Δεκέμβριο.
![](https://arxipelagos.gr/wp-content/uploads/2020/11/%CE%9A%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF-%CE%9D%CE%BF%CE%AD%CE%BC%CE%B2%CF%81%CE%B9%CE%BF-%CF%84%CE%B1%CE%BE%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%8D%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CF%84%CE%B1-%CF%84%CE%B1%CF%87%CF%8D%CF%80%CE%BB%CE%BF%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CF%82-Seajets-2.jpg)