Αποδεξαμενίστηκε το Odyssey of the Seas, το πέμπτο και τελευταίο της Quantum class με αναβαθμισμένες παροχές όπως και το αδελφάκι του Spectrum o.t.s. Το μεγαθήριο θα παραμείνει για 2 περίπου μήνες στον εξωτερικό χώρο των ναυπηγείων όπου θα προχωρήσουν οι εργασίες, κυρίως στο εσωτερικό του και Ιανουάριο ή Φεβρουάριο θα πραγματοποιήσει το πρώτο του δοκιμαστικό στη Βόρεια Θάλασσα. Η παράδοση του αναμένεται το Μάρτιο και θα ξεκινήσει κατευθείαν τις κρουαζιέρες από Civitavecchia στην ανατολική Μεσόγειο, αν φυσικά το επιτρέψουν οι εξελίξεις της πανδημίας.
![](https://arxipelagos.gr/wp-content/uploads/2020/11/Καθελκύστηκε-το-Odyssey-of-the-Seas.jpg)