Το Arxipelagos μίλησε πριν από λίγη ώρα με τον Πλοιοκτήτη του Ε/Γ-Ο/Γ “Elli T”, για το τι μέλλει γενέσθαι για την τύχη του πλοίου. Σύμφωνα με τον Πλοιοκτήτη οι εργασίες στο πλοίο εντείνονται και επιθυμία όλων είναι το πλοίο να ταξιδέψει ξανά σε ελληνικά νερά. Στο τέλος της επόμενης εβδομάδας θα γνωρίζουμε πολλά περισσότερα σχετικά με το μέλλον του πλοίου.
Αξίζει να σημειωθεί ότι έχει ακουστεί από καιρό για μηχανικό πρόβλημα, όμως τα νέα σχετικά με το στρόφαλο για την ώρα είναι θετικά.
Το γιαπωνέζικο σκαρί που έχει συνδέσει το όνομά του με τη γραμμή του Ρεθύμνου, βρίσκεται τους τελευταίους μήνες στα Νέα Ελληνικά Ναυπηγεία του Ομίλου Σπανόπουλου, στα Αμπελάκια της Σαλαμίνας. Σε λίγες ημέρες θα σας ενημερώσουμε με περισσότερες πληροφορίες.
Ευχόμαστε να δούμε το όμορφο πλοίο να ταξιδεύει ξανά!