Επέστρεψε στην Ελευσίνα η Goddess of the Night με το παρθενικό της ταξίδι στο Αιγαίο να έχει προγραμματιστεί πλέον για τις 15/7. Γι’ αυτό το λόγο η εταιρεία διοργανώνει webinar με καλεσμένους ταξιδιωτικούς πράκτορες, δημοσιογράφους κλπ προκειμένου να παρουσιάσει το νέο πλοίο, τα δρομολόγια και γενικότερα τη φιλοσοφία της νέας εταιρείας. Ήδη έχουν ανακοινωθεί τα ονόματα των djs που θα διοργανώσουν τα πάρτι στο πλοίο διασκεδάζοντας τους επιβάτες με ηλεκτρονική κυρίως μουσική.
Η Goddess of the Night ναυλώθηκε απ’ το Ιταλικό Υπουργείο Εσωτερικών προκειμένου να φιλοξενήσει περίπου 2.600 αστυνομικούς που θα συμμετέχουν στη φύλαξη της συνόδου των G7 στο Brindisi. Το πλοίο αναμένεται να καταπλεύσει εκεί στις 9 και να αναχωρήσει στις 17/6 το απόγευμα, με ενδεχόμενο αλλαγών φυσικά.
Μόλις ξεκινήσει το πλοίο το πρόγραμμα του θα “αποκτήσει” τον τίτλο του μεγαλύτερου ελληνικού κρουαζιερόπλοιου που δρομολογήθηκε στην Ελλάδα.
![Goddess of the Night](https://arxipelagos.gr/wp-content/uploads/2024/06/Goddess-of-the-Night.jpg)