Με ρότα για το λιμάνι της Πάτρας αναχώρησε νωρίτερα από τον Πειραιά το Ε/Γ-Ο/Γ Blue Star 1, προκειμένου να δρομολογηθεί ξανά στην Αδριατική. Έτσι αύριο το πλοίο της Blue Star Ferries θα ξεκινήσει δρομολόγια στη γραμμή Πάτρα – Ηγουμενίτσα – Μπάρι στη θέση του Superfast II.
![](https://arxipelagos.gr/wp-content/uploads/2019/01/Blue-Star-1.jpg)
Το Αρχιπέλαγος είναι η μεγαλύτερη ναυτιλιακή πύλη ενημέρωσης στην Ελλάδα. Με χιλιάδες αναγνώστες καθημερινά από όλο τον κόσμο και εκατοντάδες αναδημοσιεύσεις. Στηρίζουμε την ναυτιλία μας , στηρίζουμε την Ελλάδα.