Η εναέρια κάμερα του Arxipelagos πέταξε σήμερα πάνω από το Πέραμα και κατέγραψε το Ε/Γ-Ο/Γ Αριάδνη, το οποίο βρίσκεται δεμένο στη ναυπηγοεπισκευαστική ζώνη του Περάματος από τις 17 Φεβρουαρίου όπου ολοκλήρωσε το δεξαμενισμό του στην πλωτή δεξαμενή Piraeus I του ΟΛΠ στο Πέραμα.
Στις σημερινές αεροφωτογραφίες διακρίνονται πλέον τα σινιάλα της Hellenic Seaways στις μπάντες του πλοίου, τα οποία φόρεσε τις προηγούμενες ημέρες.
Το πλοίο της Hellenic Seaways του ομίλου Attica ενδεχομένως να δρομολογηθεί στα τέλη του μήνα στα Δωδεκάνησα, στην περίπτωση που συμφωνηθεί η ναύλωση του Blue Star 1 στην Irish Ferries, ενώ αργότερα ενδεχομένως να το δούμε στη παλιά γνώριμη γραμμή του στο ΒΑ Αιγαίο.